Hakkımızda

Eğretli Grup, 200 yıla dayanan ticari deneyiminin Afyon’dan Bursa’ya uzanan ayağında; 1973 yılında sektörlerinde önde gelen firmaların dağıtım ve distribütörlüklerini de alarak mevcut konumuna ulaşmıştır.

Eğretli Grup günümüzde Gıda, Tekstil ve Plastik sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Teknolojik altyapısı ve organizasyon planlaması ile, iş ortaklarının güçlü bir destekçisidir.

Eğretli Grup yaklaşık 25.000 m2 kapalı alanda, 350 kişilik deneyimli kadrosu ve 200 araçlık filosu ile hizmet vermektedir. 400 Milyon TL cirosu ile Türkiye’nin ilk 500 firması arasında ve Bursa’nın da ilk 30 firması arasında yer almaktadır.

Eğretli Plastik; 2014 yılında başlayan AR-GE çalışmalarından sonra 2015 yılında üretime başlamıştır. 8 adet enjeksiyon makinesi ile otomotiv sanayine hizmete başlayan Eğretli Plastik, 60 ton ile 500 ton arası baskı parkuruna sahiptir.

Üretim süreçlerinde ve üretim sonrasında otomotiv sektörünün gerektirdiği kalite standartlarına uygun, çevreye ve çalışana değer veren üretim standartları da firmamızın temel ilkeleridir. Bu doğrultuda firmamız ISO 9001/16949 kalite belgelerini de alım sürecindedir.

Eğretli Grup olarak kalite, güven ve tecrübeyi; plastik sektöründe ve otomotiv sanayinde başarıyla temsil etmekteyiz.